Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

REGIONÁLNÍ VELETRH NABÍDNE UŽITEČNÉ INFORMACE A SLUŽBY PRO ŽIVOT V EVROPSKÉ UNII

 

Europe Direct Brno ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice připravilo na středu 5. října v Brně regionální veletrh evropských informačních sítí. Návštěvníkům se v rámci jednodenní akce s mottem „Evropa je vám na dosah" představí v nové a atraktivní podobě evropské informační sítě a instituce. Připraven je i doprovodný program.

 

„Naším cílem je seznámit občany s existencí a přínosem služeb, které jednotlivá kontaktní místa evropských agentur a institucí v České republice nabízejí. Studenti, podnikatelé, ale i široká veřejnost budou mít příležitost se na jednom místě v jeden den zeptat na cokoli, co s Evropskou unií souvisí," popisuje regionální veletrh Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice.

 

Pracovníci jednotlivých informačních center seznámí návštěvníky veletrhu například s možnostmi zaměstnání v zemích EU, se studijními příležitostmi na evropských univerzitách, s podmínkami podnikání v evropských zemích či s právy spotřebitelů napříč EU.

 

„Na Moravském náměstí v Brně bude od 10.00 do 17.00 hod. pro veřejnost připraven i zábavný a soutěžní program. V den konání akce bude navíc městem projíždět speciální nízkopodlažní autobus, který bude sloužit nejen jako dopravní prostředek, ale také jako místo pro získání dalších informací o Evropské unii," dodala k programu akcí Andrea Matušáková, která na Zastoupení Evropské komise turné připravuje.

 

Záštitu nad regionálním veletrhem v Brně převzal primátor města Brno Bc. Roman Onderka, MBA a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek.

 

Na hlavním pódiu budou pro veřejnost připraveny závody na rotopedech s cílem ujet celkem 900 km, tedy vzdálenost z ČR do Bruselu, a názorně tak ukázat, že EU je nám skutečně na dosah. Účastníci, kteří se zapojí do jízd na rotopedu, budou moci vyhrát drobné dárky a hlavní cenu, zájezd do Bruselu. Jízdy na rotopedech budou provázené vystoupeními zástupců a uživatelů jednotlivých sítí a institucí na evropské, národní a regionální úrovni.

 

Organizátorem turné podzimních regionálních veletrhů „Evropa je Vám na dosah", které kromě Brna proběhne na přelomu září a října i v Pardubicích, Českých Budějovicích a Plzni, je Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s Informační kanceláří Evropského Parlamentu, Úřadem vlády ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Akce se dále zúčastní Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, informační síť pro mládež Eurodesk, poradenská síť pro pracovní uplatnění EURES, poradenské centrum pro podnikatele Enterprise Europe Network, koordinační centrum pro uznávání kvalifikací Europass, síť právní ochrany pro oblast vnitřního trhu Solvit, Evropské spotřebitelské centrum a zástupci poradních orgánů EU - Evropského hospodářského a sociálního výboru a Výboru regionů. Představen bude také informační portál o životě v EU Vaše Evropa či kampaň za práva cestujících v EU.

 

http://www.europe-direct.cz/strediska/brno/ 

 

http://ec.europa.eu/ceskarepublika/news/110919_ec_networks_cs.htm

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 30.9.2011. Poslední aktualizace: 30.9.2011 09:12
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno