Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Zpřísněte návrhy norem a potlačte tak nekalé praktiky na trhu technologických firem, žádají menší podniky v čele s Danielem Eke, tvůrcem aplikace Spotify

 

Námitkami menších podniků k nerovným podmínkám na trhu s technologiemi se budou zabývat představitelé Evropské unie na svém zasedání již zítra. EU se tak snaží spolu s předními tvůrci aplikací vytvořit příznivější podmínky pro mladé a začínající podnikatele a tím dostat evropský trh na úroveň nejvýkonějších ekonomik světa.

 

 

Připomínkami k připravovaným obchodním podmínkám upravující současné postavení velkých a malých internetových firem, které podle vývojářů aplikací jako jsou Skype, Spotify nebo Angry Birds, vedou ke ztrátě konkurenceschopnosti menších online platforem, se budou zítra na svém jednání zabývat představitelé EU. Příliš měkké návrhy na úpravu podmínek na trhu mohou totiž podle předních světových vývojářů nadále znevýhodňovat malé podniky.

 

„Online platformy radikálně proměnily digitální ekonomiku. Problémem je nerovnováha zdrojů mezi online platformami a jejich podnikovými uživateli,“ uvedli ve svém stanovisku vývojáři. Tato nerovnováha podle nich nahrává právě internetovým gigantům jako jsou Google, Apple nebo Amazon.

 

EU se v souvislosti s připravovaným šestidílným plánem Komise StartUp Europe v současnosti soustředí na rozvoj podnikání v Evropě, propojení místních podnikatelských ekosystémů a dosažení celosvětové úrovně. Jak uvedla Neelie Kroesová, místopředsedkyně Evropské komise, „Evropané musí být tvůrčí a nesmí se bát. Přesně tak byly v EU založeny desítky světově nejzajímavějších internetových a technologických společností.Chci, aby mladí podnikatelé měli své vzory a aby měli k dispozici skutečný jednotný digitální trh, kde mohou realizovat své nápady.“ Evropská unie se tak snaží podpořit mladé začínající podnikatele, aby jejich nápady vznikaly a zůstávaly v Evropě.

 

Dalšími kroky vedoucími k férovějšímu postavení na trhu bude například vznik evropského partnerství začínajících podniků, platformy pro výměnu odborných znalostí, vedení, technologií a služeb nebo  podpora internetových talentů rozšířením role online vzdělávacích aplikací.

 

Zdroj: Euroskop/ Euinfo

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 26.9.2018. Poslední aktualizace: 26.9.2018 13:22
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno