Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Přístup k osobním údajům ve smartphonu dává 28 % Evropanů
Obyvatelé Evropské unie si při používání chytrých telefonů příliš nechrání své osobní údaje. Nejhůře jsou na tom obyvatelé České republiky, ukázal průzkum evropského statistického úřadu Eurostat. Loni používalo v EU chytrý telefon pro soukromé účely 75 %.

Earth

 

Z průzkumu vyplynulo, že 28 % těchto lidí při používání či instalaci aplikace v přístroji nikdy neomezuje nebo neodmítá přístup k osobním údajům. Nejhůře jsou na tom Češi, kde přístup k osobním údajům neodmítá až 67 % uživatelů.

 

Zhruba 7 % uživatelů chytrých telefonů pak vůbec neví, že je možné omezit nebo odmítnout přístup k osobním údajům při používání nebo instalaci aplikace. Méně než polovina (43 %) uvádí, že má ve svém telefonu bezpečnostní systém automaticky poskytnutý operačním systémem ve svém telefonu. Dalších 15 procent má jiný bezpečnostní systém.

Nejlépe si své osobní údaje chrání Francouzi, kde pouze 10 % uživatelů neomezuje přístup ke svým údajům. Následuje Německo s 16 % a Nizozemsko a Lucembursko se 17 %. Kromě Česka si málo chrání své osobní údaje také obyvatelé Bulharska, Kypru a Británie. V Bulharsku neodmítá přístup ke svým údajům 49 % uživatelů a na Kypru a v Británii 43 %.

 
Autor: Euroskop

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 29.1.2019. Poslední aktualizace: 1.3.2019 09:35
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno