Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Je to opravdu jen hra?

 

V souvislosti s rostoucími obavami veřejnosti, že násilné počítačové hry vedou k agresivnímu chování, vyzývá EU herní průmysl k vytvoření systému klasifikace her.

Existuje spojitost mezi počítačovými hrami, v nichž je vše dovoleno, a incidenty, jako byl masakr na finské škole v listopadu 2007? Některé země si to myslí, a proto zakázaly hry jako „Manhunt 2". A co pouliční násilí a vlna útoků s nožem z poslední doby? Třebaže spojitost nelze zcela prokázat, v Evropě jsou slyšet hlasy vybízející k opatrnosti. Jisté je, že rodiče by měli vědět, jaké hry jejich děti hrají.

 

EU chce do dvou let zavést kodex chování pro prodej počítačových her dětem a transparentní a efektivní systém klasifikace.

 

Herní průmysl v EU by měl letos podle očekávání dosáhnout obratu ve výši 7,3 miliard eur. Komisařka pro média Viviane Redingová tento hospodářský úspěch vítá, avšak zároveň se domnívá, že „s sebou nese zvýšenou odpovědnost odvětví". Stávající celoevropský systém informací o hrách (PEGI) označila za dobrý krok v tomto směru.

 

Systém PEGI používá dvacet zemí, cílem nicméně je zavést jej ve všech členských státech. Jak dodala komisařka pro ochranu spotřebitele Meglena Kunevová, „průmysl a orgány členských států musí podniknout další kroky, aby rodičům umožnily správně se rozhodovat v zájmu svém i svých dětí".

 

 

Celý článek čtěte zde.

Zdroj: Evropská komise

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 28.4.2008. Poslední aktualizace: 28.4.2008 10:12
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno